Dijital Dönüşüm

Veri Merkezi | Sunucu ve Depolama

Sunucu ve Depolama

İşletmeler büyüdükçe bilişim operasyon maliyetleri artar ve ihtiyaç duydukları ekipman miktarı da aynı doğrultuda artış gösterir. Veri merkezi, kuruluşların BT operasyonlarını ve ekipmanlarının bulunduğu bir merkezdir.

Veri merkezleri bilgisayarların icat edilmesinden bu yana var. Ancak modern veri merkezleri eski veri merkezlerinden büyük derecede farklıdır. Zaman içerisinde, teknolojideki yenilikler bilgisayarların boyutu ve güç gereksinimlerinde ciddi düşüşlere neden oldu. Şirketler tarafından üretilen, depolanan veri miktarı ise katlanarak arttı. Verinin depolanması, yedeklenmesi, iş sürekliğinin sağlanması her açıdan oldukça önemli.

Veri merkezleri felaket kurtarma senaryoları için sağlanan veri çoğaltma, veri regülasyonlarına uyumluluk sebebiyle güvenlik önlemlerinin sağlanabilmesi, enerji kesintileri gibi iş sürekliliğini riske atabilecek eylemlerden korunmak için gerekli.

Veri merkezi altyapıları, şirket içi fiziksel sunuculardan, çoklu bulut ortamı uygulamaları ve iş yüklerini destekleyen sanallaştırılmış altyapıya doğru evrilmiştir.

VAS, veri merkezi oluşmasında gerekli olan tüm bileşenler ve katmanlardaki uzmanlığı ile kurumunuzun ihtiyacı olan en modern veri çözümünü belirler ve hayata geçirir.

whatsapp
Bizi Sosyal Medya'da Takip Edin